Wat is het beste besturingssysteem: Linux, Windows of Mac?

Over deze vraag lopen al jaren oeverloze discussies op het Internet. Maar wat is nu eigenlijk het beste systeem? Ik weet het antwoord niet en eerlijk gezegd  zal het mij ook een biet zijn. Zelf gebruik ik Ubuntu Linux en daar ben ik tevreden mee.

Want wat is het beste systeem? Is dat het systeem waar de meeste software voor beschikbaar is, het meeste kan, of wat het veiligst is?

Voor mij is het belangrijk dat ik plezier heb in het werken met een computer. Dat had ik niet met Windows en dat heb ik wel met Linux. Komt ook doordat ik niet zoveel heb met computers op zich, maar des te meer met het Internet  Ik heb gemerkt dat Windows en Internet niet echt een gelukkige combinatie is, vooral door de problemen met spyware en virussen. Die problemen heb ik niet met Ubuntu en sinds de overstap, vermaak ik mij online dan ook weer prima.

Tussen Windows en Ubuntu in, had ik een Mac. Deed het op zich ook prima, maar dan moet moet je weer, net als bij Windows met allerlei voorwaarden instemmen,  om het bij de gratie van Apple te mogen gebruiken en daar heb ik geen zin in. Dure meuk bovendien.

Belangrijk voor mij is ook dat de software zonder beperkingen gebruikt mag worden en dat de code voor iedereen inzichtelijk is. Dat maakt in het gebruik niet uit, maar het geeft mij wel een veel beter gevoel.

Het beste systeem is dus het systeem wat het beste bij je persoonlijke eisen past. Toch blog ik hier regelmatig over Linux en zal dat ook blijven doen. Nog steeds is Linux bij veel mensen onbekend en als je het niet kent, weet je ook niet of het bij je past, nietwaar? Bovendien verdient Linux een groter marktaandeel en kan ik als niet-techneut daaraan misschien toch een klein steentje bijdragen.

Proberen? Ubuntu Linux – op dit moment de grootste Linux distributie – is  hier gratis te downloaden. Vind je dat nog een brug te ver, dan kun je hier een installer (Wubi)  downloaden die Ubuntu vanuit Windows installeert en je Windows systeem ongemoeid laat. Een handige en simpele manier om Ubuntu eens uit te proberen.

6 september 2008     Ubuntu, Vrije en open source software     Trackback-URL     reageer

5 reakties

  1. 1Kuifje:

    Wat een genuanceerd verhaal!
    Is de schrijfster van dit artikel wel kletskous?
    Overigens ben ik het met het artikel volkomen eens!

  2. 2Catharina:

    Dus als we het eens zijn, ben ik ineens genuanceerd en omgekeerd niet?

  3. 3Linux4life:

    Inderdaad… té weinig mensen kennen linux. Voor de mensen die dit lezen: probeer het gewoon een keertje!
    En ik wou nog graag even zeggen dat Ubuntu de beste distributie is voor beginners.

    Keep r0ck1n

  4. 4Jan:

    Beginners, probeer Linux Mint (linuxmint.com)
    Ze hebben hun hoofdversie gebaseerd op ubuntu/debian.

    Linux Mint werkt echter beter, is mooier en meer compleet als Ubuntu. Alles werkt meteen, dat is bij ubuntu niet het geval.

    Probeer het maar, krijg je geen spijt van.

  5. 5Catharina:

    @ Jan – Ubuntu kiest er bewust voor om niet vrije software niet te installeren. Dat kan wel met 1 druk op de knop..

  6. RSS RSS feed voor reakties op dit bericht.

Plaats een reaktie

Reaktie

Jij

 


Lees meer:

«
»


© Kletskous
Creative Commons License
Op dit werk is een Creative Commons Licentie van toepassing.
(Op foto''s en andere non-tekstbestanden zit copyright van de respectievelijke eigenaars)